Skip to content

MASTER-LIFT   wielozadaniowy podnośnik, niezbędna pomoc w każdej hali serwisowej

W naszych regularnych kontaktach z użytkownikami i pracownikami obsługi urządzeń oraz osobami odpowiedzialnymi za magazyny, często chętnie rozmawiamy o optymalizacji i uproszczeniu procesów pracy. Tutaj dowiadujemy się z pierwszej ręki dokładnie, gdzie i jakie w praktyce występują problemy.
Jeden z problemów, z którym się do nas zwrócono, dotyczył efektywnego, a zarazem ekonomicznego montażu szyb w pojazdach szynowych. Do tej pory do manipulacji tymi elementami, które ważą do 250 kg i są wrażliwe na zarysowania i stłuczenia, używano dźwigów lub stawiano rusztowania i siłą mięśni przesuwano szyby.

Ten przypadek – i kilka innych – doprowadził do opracowania systemu Master-Lift. Jest to uniwersalny, mały samojezdny pojazd dźwigowy, który można wyposażyć w różne adaptery lub przystawki. Dzięki temu można wykonywać między innymi następujące czynności:

  • Prace nad kanałem – ponieważ Master-Lift nie posiada podwozia z rolkowymi wysięgnikami jak konwencjonalne wózki podnoszące, może podjechać pod samą krawędź wykopu i podnosić ładunki do lub z wykopu.
  • Możliwa jest wymiana lub montaż okien i drzwi przez jedną osobę.
  • Możliwa jest wymiana akumulatorów samochodowych o wadze do 400 kg.
  • Transport palet: można je podnosić również poprzecznie, ponieważ Master-Lift nie posiada podwójnych rolek wspornikowych.
  • Wymiana zderzaków wagonowych i sprzęgieł.
  • Transport zestawów kołowych.
  • Ważna korzyść! Możliwa jest praca pod obciążeniem:
    ponieważ Master-Lift podnosi za pomocą samoblokującej się śruby, w przeciwieństwie do wózków widłowych, może pracować z obciążeniem. Również dozwolone pod względem bezpieczeństwa pracy.
MasterLift

© ConceptLift 2023

Wykonawcą strony jest – Agencja Reklamy Visual Art